Oferta szkoleń dla szkół i szkół językowych.

Szkolenia i warsztaty metodyczne dla nauczycieli języków obcych.


Oferujemy szkolenia metodyczne dla nauczycieli języków obcych. Wiedza zdobyta na studiach, mimo, iż poparta doświadczeniem zawodowym często jednak umyka. Proponujemy jej odświeżenie, a także wzbogacenie o nowe koncepcje i rozwiązania z dziedziny dydaktyki nauczania języków obcych. Wśród modułów ogólnych proponujemy następujące bloki tematyczne:

 1. Dydaktyka nauczania języka angielskiego - "pigułka odświeżająca" - metody, techniki i strategie. Propozycje sprawdzonych materiałów językowych i nowoczesne rozwiązania; praktyczne wskazówki dotyczące organizacji zajęć w różnych grupach wiekowych.
 2. Dydaktyka nauczania języka niemieckiego - "pigułka odświeżająca" - metody, techniki i strategie. Propozycje sprawdzonych materiałów językowych i nowoczesne rozwiązania; praktyczne wskazówki dotyczące organizacji zajęć w różnych grupach wiekowych.
 3. Dydaktyka nauczania języka francuskiego - "pigułka odświeżająca" - metody, techniki i strategie. Propozycje sprawdzonych materiałów językowych i nowoczesne rozwiązania; praktyczne wskazówki dotyczące organizacji zajęć w różnych grupach wiekowych.
 4. Dydaktyka nauczania języka rosyjskiego - "pigułka odświeżająca" - metody, techniki i strategie. Propozycje sprawdzonych materiałów językowych i nowoczesne rozwiązania; praktyczne wskazówki dotyczące organizacji zajęć w różnych grupach wiekowych.

Polecamy również warsztaty specjalistyczne adresowane do nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego:


 1. Specyfika nauczania dorosłych - kursy in-company. Sprawdzone i polecane praktyczne sposoby organizowania zajęć z zakresu Business English / Business Deutsch, wskazówki dotyczące najnowszych publikacji, propozycje tematów zajęć i organizacji lekcji.
 2. Jak motywować nastolatków? Sprawdzone sposoby pracy z nastolatkami, wskazówki dotyczące materiałów językowych, pracy z internetem, wykorzystania podcastów, propozycje tematów zajęć i organizacji lekcji.
 3. Czy nie za wcześnie? Nauczanie języka angielskiego /niemieckiego dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym - zasady, rekomendowane materiały, praktyczne wskazówki dotyczące organizacji lekcji.
 4. A co gdy nie jestem filologiem? Warsztaty dla osób, które nie będąc absolwentami filologii uczą języków obcych - najczęstsze problemy, obszary szczególnie istotne w nauczaniu i praktyczne sposoby prowadzenia zajęć w różnych grupach wiekowych.
 5. Warsztaty wymiany doświadczeń. Zastosowanie podejścia refleksyjnego w nauczaniu języków obcych, jak wykorzystać zdarzenia krytyczne w klasie i wyciągnąć z nich właściwe wnioski?
 6. Jak zadawać pytania w klasie języka obcego? Typy, cele i rola dobrze sformułowanych pytań, zagrożenia płynące dla ucznia i nauczyciela w przypadku ich złego dobrania.
 7. Dyskurs na lekcji języka obcego. Mówimy po polsku czy w języku obcym? Zalecenia dotyczące możliwości zmian kodu językowego na lekcji, przykłady zastosowania różnych strategii komunikacyjnych, użycie języka obcego a wytyczne konwencjonalnych i niekonwencjonalnych metod nauczania.
 8. Zastosowanie gier językowych w efektywnym nauczaniu różnych grup wiekowych. Idea grywalizacji w zwiększeniu motywacji i pozytywnego nastawienia uczniów; rola komunikacyjnych gier językowych w przełamywaniu barier i rozwijaniu sprawności produktywnych.

Wszystkie warsztaty prowadzone są wyłącznie przez wykwalifikowanych i doświadczonych metodyków nauczania języka obcego, osób z tytułem doktora filologii angielskiej, germańskiej, romańskiej i rosyjskiej.

Istnieje możliwość zorganizowania szkoleń w siedzibie zamawiającego, bądź w salach szkoleniowych w Katowicach przy ul. Jordana 18. Na życzenie zapewniamy catering - przerwy kawowe i/lub lunch.

Cena do ustalenia w zależności od tematu i ilości osób w grupie oraz lokalizacji szkolenia. Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Przykładowa kalkulacja i schemat organizacji szkolenia dotyczącego nauczania języka angielskiego w Katowicach, przy ul. Jordana 18:
9.00 - rozpoczęcie i powitanie, przedstawienie szczegółowego planu szkolenia.
9.15-10.45 - szkolenie.
10.45-11.00 - przerwa kawowa (kawa, herbata, woda mineralna w dzbanku z cytryną, kruche ciasteczka).
11.00-12.30 - szkolenie.
12.30-13.15 - lunch (filet z kurczaka, ziemniaki, zestaw surówek).
13.30-14.45 - szkolenie.
14.45-15.00 - podsumowanie i zamkniecie szkolenia.

Cena przy 6 uczestnikach tylko 250 zł od osoby.

 

Powrót do listy szkoleń

 
Efektywne techniki
uczenia

WIĘCEJ...
 
Kursy w Angli
Kursy w Londynie i ....

WIĘCEJ...
 
Aktualności
Co nowego

WIĘCEJ...
Strona główna  |   Cennik szkoleń  |   Cennik tłumaczeń  |   Referencje  |   Kontakt
engine by lapsoft.pl